obróbka skrawaniem oraz gięcie rur - baner

Śrutowanie blach i konstrukcji

Profesjonalna realizacja różnorodnych projektów, w których wykorzystuje się konstrukcje i blachy stalowe oraz ze stali nierdzewnej i aluminium bez odpowiedniej obróbki ich powierzchni jest trudne do wyobrażenia. Właściwe przygotowanie danej powierzchni, chociażby przed specjalistycznym lakierowaniem przemysłowym (proszkowym), daje gwarancję długoletniego użytkowania bez obaw o destrukcyjny wpływ wszelkich czynników atmosferycznych, chemicznych, a także w niektórych przypadkach mechanicznych. Niezwykle efektywnym i efektownym procesem czyszczenia i wzmocnienia powierzchni metali jest śrutowanie.

Do realizacji potrzeb wynikających z obróbki określonych powierzchni funkcjonuje w naszej firmie specjalna komora śrutownicza, w której możemy poddać oczyszczaniu duże arkusze blachy, a także elementy konstrukcyjne o znacznych gabarytach. Proces śrutowania to nic innego jak pozbycie się z powierzchni metalowych wszelkich zanieczyszczeń, a także jej wzmocnienie i polerowanie. Dzięki tej metodzie przekształcamy naprężenia szczątkowe rozciągające w ściskające, a więc tym samym zmieniamy właściwości powierzchniowe metalu. To z kolei umożliwia osiągnięcie większej trwałości oraz odporności na różnorodne obciążenia. Do śrutowania blach i konstrukcji wykorzystujemy różne ścierniwa, w tym między innymi mikrokulki szklane (szkiełkowanie), żwirek stalowy, korund z zachowaniem najwyższego stopnia bezpieczeństwa dla obsługi i środowiska naturalnego.

Po zakończeniu procesu strumieniowo-ściernego powierzchnie blach i konstrukcji poddawane są kontroli organoleptycznej i w uzasadnionych przypadkach laboratoryjnej. Pozwala to ustalić właściwy poziom przygotowania materiału do nałożenia powłok ochronnych. Ma to na celu zapewnić najwyższą jakość zabezpieczeń antykorozyjnych oraz przed innymi obciążeniami zewnętrznymi. Sprawdzamy stopień oczyszczenia danego materiału, jego chropowatość, zasolenie, a także wielkość pozostałego pyłu. Osiągnięcie najlepszych parametrów jest tożsame z podjęciem realizacji następnych procesów produkcyjnych. Zachęcamy wszystkich klientów do kontaktu z naszymi specjalistami w celu uzgodnienia właściwych do potrzeb i oczekiwań sposobów przygotowania blach i konstrukcji do dalszych etapów inwestycyjnych.