obróbka skrawaniem oraz gięcie rur - baner

CIĘCIE PROFILI STALOWYCH – ŁATWIEJSZY MONTAŻ ELEMENTÓW

Różnorodność zastosowań profili stalowych, aluminiowych i nierdzewnych w wielu gałęziach gospodarki oraz ich znaczenie konstrukcyjne, a także wizualne sprawia, że cięcie i obróbka detali musi poprzez precyzję wykonania spełnić oczekiwania w tym zakresie oraz zapewnić doskonałą funkcjonalność. Niesłychanie szybki rozwój budownictwa konstrukcyjnego i nie tylko narzucił w pewnym sensie na uczestnikach procesu cięcia i obróbki profili konieczność stosowania innowacyjnych rozwiązań, by sprostać wysokim wymaganiom.

Jeszcze nie tak dawno wiele czynności realizowanych na konwencjonalnych maszynach wydłużało czas obróbki, a przy tym wymagało dużych kosztów nakładczych. Zastosowanie lasera w obróbce półfabrykatów pozwoliło nie tylko na kompleksową obróbkę elementów na jednym urządzeniu, ale również na uzyskanie najwyższej jakości ich wykonania i, co ważne, przy niskich kosztach produkcji. Obróbka laserowa nie generuje siły nacisku, a więc nie deformuje kształtu profili stalowych. Ich precyzyjne cięcie umożliwia tworzenie detali idealnie do siebie dopasowanych, co w przypadku wieloseryjnej, a także małoseryjnej produkcji ma kapitalne znaczenie dla późniejszego montażu, sprawnego i z gwarancją dokładnego połączenia wszystkich elementów.

W naszej firmie funkcjonuje nowoczesny TruLaser 3030 marki TRUMPF. W pełni profesjonalne urządzenie z inteligentnymi funkcjami dba o właściwą realizację zadanych procesów. Zapewnia również całkowite bezpieczeństwo, gdy dany proces obejmuje różne wielkości seryjnej produkcji, a także zmienne parametry elementów.

Proponujemy cięcie i obróbkę profili wykonanych z aluminium, stali konstrukcyjnej oraz nierdzewnej zapewniając szybki czas realizacji procesu, oraz optymalne wykorzystanie materiału, doskonałą jakość wykonania usługi, niezależnie od wielkości produkcji, a także bezwzględną powtarzalność zadaniową. Wykorzystanie lasera do cięcia i obróbki profili przełożyło się na wdrożenie jednej z najnowocześniejszych technologii, co również skutkuje korzystnymi dla każdego klienta cenami.