obróbka skrawaniem oraz gięcie rur - baner

Gięcie grubej blachy

Wszechstronna obecność produktów blaszanych w bez mała każdej przestrzeni gospodarczej jest faktem, ale zanim zostaną wykorzystane do różnych celów, muszą przejść przez odpowiednią obróbkę, która pozwoli osiągnąć finalny kształt adekwatny do potrzeb zamawiających usługę. Najczęściej stosowanym procesem technologicznym, który to umożliwia, jest gięcie blach. Również uzyskanie skomplikowanych i nierzadko niestandardowych kształtów jest bezproblemowe, a ich tworzenie realizujemy w naszej firmie usytuowanej w Dąbrowie Górniczej.

Formułując pojęcie procesu gięcia, możemy stwierdzić, że jest to kształtowanie zupełnie nowych elementów z blach poprzez jej odkształcanie pod wpływem fizycznego momentu zginającego zarówno na zimno, jak i na gorąco, a więc przy odpowiednich wartościach temperatury. Każde zlecone nam projekty realizujemy na profesjonalnej prasie krawędziowej, która pozwala na powtarzalne gięcie długich blach i o różnych grubościach.

W przypadku blach grubych proces ich gięcia odbywa się na gorąco w zadanej dla danego materiału temperaturze. Dzięki tej usłudze klienci mogą uzyskać zróżnicowane kształty elementów z gwarancją braku utraty właściwości obrabianego materiału. W ramach kompleksowej oferty proponujemy również zwijanie blachy grubej poprzez walcowanie z wykorzystaniem trzech walców dla nadania właściwej do potrzeb krzywizny. Wyjątkowa obróbka plastyczna, która pozwala trwale zmienić kształt arkusza przy zachowaniu spójności giętej powierzchni. Przy czym usługa walcowania oraz średnica zwijanego elementu uzależniona jest zarówno od grubości blachy, jak i od jej szerokości (w sprawie szczegółów prosimy o kontakt). W zależności od potrzeb dotyczących usługi gięcia grubych blach wszelkie projekty realizujemy zgodnie ze specyfikacją oraz w dowolnej ilości elementów przy jednoczesnym utrzymaniu powtarzalności kształtów. Ustalenie ceny danego procesu oraz czas wykonania konkretnej usługi jest zindywidualizowane pod kątem danego zlecenia.

Wsparciem dla projektów realizowanych z grubych blach mogą być oferowane przez nas usługi dodatkowe, które umożliwiają tworzenie dla klientów kompletnych półproduktów lub też całych elementów. Oprócz samego gięcia jesteśmy w stanie wykonać np. łączenia i spawanie okrągłe i wzdłużne z uwzględnieniem najwyższych norm jakościowych. Wycinanie profili, przycinanie produktu, wycinanie otworów realizowane jest zgodnie z zapotrzebowaniem. Ponadto wykonujemy gratowanie krawędzi oraz specjalistyczne malowanie zabezpieczające lub też całościowe.