obróbka skrawaniem oraz gięcie rur - baner

Konstrukcje stalowe

Obecność różnorodnych konstrukcji stalowych praktycznie w każdej działalności gospodarczej jest już normą i nie ma w tym nic dziwnego, skoro są relatywnie tańsze od tradycyjnych rozwiązań, a przede wszystkim bardzo bezpieczne, trwalsze oraz szybsze w realizacji i nierzadko prezentują efektowny design, szczególnie ważny w zastosowaniach ogólnodostępnych tj. w różnego rodzaju halach sportowych, widowiskowych, zadaszeniach otwartych, wiatach itp. W przypadku wykorzystania konstrukcji stalowych na potrzeby magazynowania towarów, produkcji, logistyki najczęściej są one zabudowywane odpowiednimi systemami ściennymi i dachowymi z uwzględnieniem wewnętrznych rozwiązań konstrukcyjnych dedykowanych niezbędnej do prowadzenia działalności infrastrukturze.

Zależność stopnia skomplikowania konstrukcji przekłada się na konieczność posiadania odpowiednich maszyn i urządzeń potrzebnych do realizacji procesów wytwórczych oraz nowoczesnych technologii wspierających te procesy. Jesteśmy doskonale przygotowanym przedsiębiorstwem usługowo-produkcyjnym oferującym klientom ze Śląska i innych regionów Polski kompleksowe usługi w zakresie obróbki metali i budowy konstrukcji stalowych spawanych z najwyższej jakości stali konstrukcyjnej. Realizujemy projekty inwestorów, udzielając wsparcia w obszarze doradztwa technicznego, w tym dotyczące także optymalizacji materiałowej. Na potrzeby danej inwestycji funkcjonują w naszej firmie usługi komplementarne w postaci np. cięcia laserowego, cięcia strumieniem wody, również z dodatkiem ścierniwa, gięcia, zawijania, wycinania, ukosowania, szkiełkowania, śrutowania innymi ścierniwami, spawania i malowania natryskowego oraz lakierowania przemysłowego (proszkowe). Pozwala to w pełni zaspokoić proces wykonania konstrukcji spawanych.

Naszym głównym zadaniem, jako producenta, jest zapewnienie wytrzymałości i trwałości budowanej konstrukcji przy jednoczesnym uzyskaniu pewności bezpiecznego użytkowania. Wykonujemy projekty w różnorodnych wymiarach, także wielkogabarytowych oraz o zróżnicowanych układach konstrukcyjnych, również nietypowe i w różnym stopniu skomplikowania. Spawanie konstrukcji realizowane jest przez doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów metodami MIG i TIG (spawanie w osłonach gazów szlachetnych argon – Ar i hel – He) z kontrolą jakości produktu finalnego, w tym spoin, spawów i innych spawanych połączeń realizowaną przez uprawnioną do tego niezależną jednostkę kontrolną. Wykonujemy, jeśli jest taka potrzeba, specjalistyczne i nowoczesne malowanie konstrukcji stalowych zarówno w formie ochronnej, jak i w postaci kompleksowego wykończenia powierzchni (malowanie natryskiem tradycyjnym lub lakierowanie proszkowe).

Wszelkie szczegóły dotyczące ewentualnego wykonania konstrukcji stalowej spawanej dostępne są po nadesłaniu projektu planowanej inwestycji. Nasi specjaliści chętnie podzielą się uwagami oraz propozycjami rozwiązań wspierających optymalizację materiałową bez szkody dla prawidłowego i bezpiecznego użytkowania obiektu. Istnieje również możliwość pozyskania bezpłatnej wyceny wytworzenia konstrukcji zarówno z materiałów powierzonych, jak i dostępnych w naszej firmie.