obróbka skrawaniem oraz gięcie rur - baner

Spawanie aluminium Chorzów

Spawanie aluminium Chorzów

Spawanie aluminium jest typem działalności, w którym niezwykle istotną rzeczą jest dobór odpowiedniego, specjalistycznego sprzętu, a także kadry pracowników. Powinni oni cechować się odpowiedzialnością. Poza tym zobowiązani są do zachowywania najwyższych środków bezpieczeństwa. Muszą być cierpliwi i dokładni. Bez doświadczonego fachowca usługa spawania aluminium nie mogłaby spełniać oczekiwań Klientów. Jednym z najważniejszych cech spawacza jest nie tylko wiedza merytoryczna i doświadczenie, ale również odpowiednie predyspozycje, bowiem to właśnie one pozwalają na maksymalne skupienie się na swoim zadaniu. Nasze usługi dotyczące spawania aluminium świadczymy również na terenie miasta Chorzów.

Chorzów to miejsce, w którym wykorzystujemy innowacyjne technologie

W zależności od charakteru danego projektu do jego realizacji dobieramy odpowiednie techniki. Najchętniej wykorzystywanym sposobem jest technika MIG (Metal Inert Gas) oraz TIG (Tungsten Metal Gas). Na czym polegają? Metoda MIG to scalanie dwóch elementów za pomocą łuku elektrycznego, który tworzy się między elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Drut podawany w sposób ciągły jest elektrodą topliwą, z kolei oba elementy chronione są dzięki strumieniowi gazu osłonowego. Z uchwytu emitowany jest płynnie drut spawalniczy, który w późniejszym czasie ulega procesowi stałego stapiania się w łuku elektrycznym. Następnie materiał stapianego drutu łączy się z topionym materiałem. Takie rozwiązanie pozwala na utworzenie się płynnego jeziorka spawalniczego, które po skrzepnięciu zmienia się w złącze trwałe.

Spawanie aluminium metodą TIG polega na wytworzeniu elektrycznego łuku dzięki nietopliwej wolframowej elektrodzie w osłonie gazu obojętnego. Spawalniczy łuk umiejscowiony pomiędzy elektrodą a spawanym materiałem przyczynia się do stopienia powierzchni. Dzięki procesowi przetopienia spawalniczego rowka istnieje możliwość połączenia ze sobą spawanych elementów. Niezwykle ciekawym jest fakt, iż spawanie aluminium metodą TIG nie wymaga stosowania żadnych dodatkowych materiałów.

Cennik spawania aluminium

Chorzów to jedno z wielu miast w województwie śląskim, w którym realizujemy nasze usługi. Firma ASAP S.A. stawia na najwyższą jakość usług i szybki czas realizacji zlecenia. W razie jakichkolwiek problemów zachęcamy do kontaktu z naszymi ekspertami. Spawanie aluminium Chorzów to miejsce, któremu możesz zaufać. Doświadczone grono specjalistów sprawi, że Twoje zamówienie będzie wykonane z uwzględnieniem wszystkich najdrobniejszych szczegółów. Nie zwlekaj – zapytaj o cennik spawania aluminium!

Spawanie aluminium Chorzów FAQ

 1. Jaką metodę spawania wykorzystujemy podczas procesu spawania aluminium?

  W zależności od założeń projektu do jego realizacji stosujemy przede wszystkim metodę spawania łukowego MIG oraz TIG w osłonach gazów szlachetnych (argon – Ar i hel – He).

 2. Czy oferujemy nasze usługi dla Klientów z Chorzowa?

  Z racji, iż nasza siedziba znajduje się w Dąbrowie Górniczej, obsługujemy Klientów z miast całego województwa śląskiego.

 3. Czy spawanie aluminium jest trwałym sposobem łączenia elementów?

  Oczywiście, że tak. Spawanie to bezpieczny sposób na trwałe połączenie małych i dużych elementów o różnej grubości. Połączenia przez nas wykonywane są szczelne i bezpieczne.

 4. Jakie usługi świadczymy?

  Naszą specjalnością jest: spawanie metali, cięcie laserem blachy, gięcie rur oraz ukosowanie. Oprócz tego wykonujemy profesjonalne cięcie blach i rur laserem.