obróbka skrawaniem oraz gięcie rur - baner

Lakierowanie konstrukcji – proszkowe i przemysłowe

Produkowane przez nas konstrukcje charakteryzują się nie tylko perfekcyjnym wykonaniem jej elementów oraz połączeń spawanych, ale również doskonale położonymi powłokami ochronnymi zapewniającymi wyjątkową odporność na różnorodne czynniki zewnętrzne, a także wizualne efekty. Funkcjonująca w naszej firmie przestronna i wyposażona w odpowiednie agregaty kabina lakiernicza umożliwia realizację lakierowania przemysłowego, a więc jest dostosowana do różnej wielkości elementów konstrukcyjnych, również o znacznych gabarytach. Co ważne, stosowana przez nas metoda lakierowania proszkowego pozwala na nakładanie powłok ochronnych w zgodzie ze środowiskiem naturalnym.

Na czym polega lakierowanie proszkowe? W zasadzie jest to proces nanoszenia naelektryzowanych cząstek farby proszkowej na powierzchnię elementów konstrukcyjnych funkcjonującą w naszej firmie jedną z dwóch podstawowych technik tj. natryskiem elektrostatycznym, a następnie jej utwardzenie w temperaturze od 170°C do 220°C. A zatem lakierowanie przemysłowe realizujemy w trzech etapach: poprzez wstępną obróbkę powierzchni, napylenie sprężonym powietrzem farby proszkowej i utwardzanie.

Obróbka wstępna jest istotnym elementem kompleksowego procesu produkcji konstrukcji, ponieważ nie tylko pozwala na oczyszczenie powierzchni, ale także wzmacnia materiał i poprawia jego wiązanie z powłoką ochronną. W tym celu poddajemy go procesowi śrutowania z wykorzystaniem adekwatnych ścierniw. Ta metoda przynosi najlepsze efekty przygotowania powierzchni do lakierowania, a przy tym jest bezpieczna dla środowiska.

Niewątpliwie specjalistyczne malowanie z wykorzystaniem farb proszkowych zapewnia estetyczny wygląd powierzchni i wieloletnie użytkowanie bez obaw o destrukcyjne działanie różnorodnych czynników zewnętrznych. Do najważniejszych zalet lakierowania przemysłowego można zaliczyć:

  • wyjątkową precyzję nanoszenia powłok ochronnych poprzez nowoczesne urządzenia aplikacyjne,
  • znakomitą wydajność i szybką realizację procesu,
  • możliwość zastosowania farb proszkowych w różnych kolorach – cała paleta RAL lub NCS,
  • możliwość uzyskania różnorodnych powierzchni powłoki – mat, satyna, połysk i pochodne,
  • brak konieczności stosowania podkładów (wystarczy jedna warstwa farby),
  • całkowicie gładką lub strukturalną powierzchnię konstrukcji, a także wolną od uwypukleń/wklęśnięć i zacieków,
  • doskonałą ochronę antykorozyjną oraz przed czynnikami chemicznymi i ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Wszechstronność zastosowań lakierowania proszkowego oraz wyjątkowe zalety tej metody pozwalają na jej wykorzystanie do konstrukcji zarówno stalowych, jak i ze stali nierdzewnej oraz aluminium z gwarancją uzyskania najwyższej jakości powłoki ochronnej. Wszelkie zapytania dotyczące szczegółów oferty prosimy kierować do naszych specjalistów.