obróbka skrawaniem oraz gięcie rur - baner

Spawanie aluminium Sosnowiec

Spawanie aluminium Sosnowiec

Firma ASAP S.A. świadczy usługi w zakresie kompleksowej obróbki blachy, stali nierdzewnej, a także spawania aluminium na terenie Sosnowca. Wykonujemy między innymi elementy mechaniczne, które wykorzystywane są w automatyce, elektronice, motoryzacji i wielu innych.

W trakcie obróbki materiału wykorzystujemy nowoczesne technologie

Aluminium to materiał, który jest niezwykle wdzięczny w procesie spawania. Z tego powodu praktycznie każda metoda, która jest wykorzystywana przez spawaczy radzi sobie doskonale, jednak najpopularniejszą, najchętniej wykorzystywaną techniką jest metoda TIG. Z kolei do połączenia elementów metalowych najczęściej stosuje się metodę MIG.

Spawanie aluminium metodą TIG

Na czym polega spawanie techniką TIG? Spawanie aluminium metodą TIG (Tungsten Metal Gas) sprowadza się do wytworzenia elektrycznego łuku za pomocą nietopliwej wolframowej elektrody w osłonie gazu obojętnego. Spawalniczy łuk ulokowany między elektrodą a spawanym materiałem topi powierzchnię. Należy pamiętać, że spawanie aluminium metodą TIG nie wymaga stosowania dodatkowych materiałów. Dzięki przetopieniu spawalniczego rowka możliwe jest połączenie ze sobą spawanych elementów. 

Spawanie aluminium metodą MIG

Metoda spawania MIG (Metal Inert Gas) opiera się na scalaniu dwóch elementów za pomocą łuku elektrycznego tworzonego pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Elektrodą topliwą jest w tym przypadku drut podawany w sposób ciągły, natomiast oba elementy chronione są strumieniem gazu osłonowego. Z uchwytu emitowany jest płynnie drut spawalniczy, który ulega procesowi stałego stapiania się w łuku elektrycznym. Co się dzieje później? Materiał stapianego drutu łączy się z topionym materiałem. W ten sposób tworzy się płynne jeziorko spawalnicze, które po skrzepnięciu zmienia się w trwałe złącze.

Cennik spawania aluminium w Sosnowcu

Nasz obszar działania obejmuje zarówno Sosnowiec, jak i całe województwo śląskie. Świadczymy usługi również dla osób z Dąbrowy Górniczej, Chorzowa, czy Będzina. Spawanie aluminium to działalność, która wymaga posiadania specjalistycznego sprzętu, a także odpowiednich specjalistów. Osoba zajmująca się spawaniem aluminium powinna znać wszystkie właściwości materiałów, z którymi pracuje. Musi rozpoznawać reakcje, które zachodzą pod wpływem ciepła, jakie dany materiał emituje. Spawanie aluminium Sosnowiec jest dla osób, które cenią sobie profesjonalizm i fachową obsługę. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą spawania aluminium w Sosnowcu oraz do kontaktu z naszymi specjalistami, w przypadku chęci otrzymania wyceny.

Spawanie aluminium Sosnowiec FAQ

 1. Jaką metodę spawania wykorzystujemy podczas procesu spawania aluminium?

  W zależności od założeń projektu do jego realizacji stosujemy przede wszystkim metodę spawania łukowego MIG oraz TIG w osłonach gazów szlachetnych (argon – Ar i hel – He).

 2. Czy oferujemy nasze usługi dla Klientów z Sosnowca?

  Z racji, iż nasza siedziba znajduje się w Dąbrowie Górniczej, obsługujemy Klientów z miast całego województwa śląskiego.

 3. Czy spawanie aluminium jest trwałym sposobem łączenia elementów?

  Oczywiście, że tak. Spawanie to bezpieczny sposób na trwałe połączenie małych i dużych elementów o różnej grubości. Połączenia przez nas wykonywane są szczelne i bezpieczne.

 4. Jakie usługi świadczymy?

  Naszą specjalnością jest: spawanie metali, cięcie laserem blachy, gięcie rur oraz ukosowanie. Oprócz tego wykonujemy profesjonalne cięcie blach i rur laserem.