obróbka skrawaniem oraz gięcie rur - baner

Spawanie aluminium Będzin

Spawanie aluminium Będzin

Spawanie aluminium zalicza się do działań, które wymagają specjalistycznego sprzętu, a także wysokich umiejętności spawacza. Osoba wykonująca ten zawód powinna charakteryzować się przede wszystkim cierpliwością i precyzją. Spawanie aluminium w Będzinie wykonywane jest z uwzględnieniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Dzięki temu, że wykorzystujemy potencjał najlepszych sprzętów, mamy pewność, iż powierzone nam zadanie realizujemy z dbałością o nawet najmniejsze szczegóły. 

Do kogo kierujemy naszą ofertę?

Firma ASAP S.A. świadczy usługi na terenie całego województwa śląskiego. Pomimo tego, iż nasza siedziba znajduje się w Dąbrowie Górniczej, obsługujemy również Klientów z miast takich jak: Będzin, Sosnowiec, Katowice, Chorzów, Gliwice oraz wielu innych. 

Wysoka jakość spawania aluminium w Będzinie

Osoba, która zajmuje się spawaniem aluminium, musi rozpoznawać wszystkie reakcje, które zachodzą pod wpływem ciepła emitowanego z materiału, co za tym idzie, powinna znać właściwości każdego materiału, z którym pracuje. W przypadku aluminium w celu uzyskania spoin wolnych od wad konieczne jest usunięcie tlenku ze spawanych powierzchni. Dokładamy wszelkich starań, aby spawanie aluminium było wykonywane na najwyższym poziomie. Posiadamy specjalnie przystosowaną przestrzeń do spawania aluminium, która jest wolna od zanieczyszczeń żelazowych. Stosujemy najnowocześniejsze metody spawania aluminium. W zależności od tego, jaki projekt wykonujemy, do jego realizacji stosujemy głównie metodę TIG w osłonach gazów szlachetnych oraz metodę spawania łukowego MIG.

Spawanie aluminium metodą MIG i TIG

Metoda spawania MIG (Metal Inert Gas) opiera się na scalaniu dwóch elementów za pomocą łuku elektrycznego tworzonego pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Spawanie aluminium metodą TIG (Tungsten Metal Gas) sprowadza się do wytworzenia elektrycznego łuku za pomocą nietopliwej wolframowej elektrody w osłonie gazu obojętnego. Spawalniczy łuk ulokowany między elektrodą a spawanym materiałem topi powierzchnię.

Spawanie aluminium – cennik

Spawanie aluminium na terenie Będzina wykonujemy w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Specjalistyczny sprzęt w połączeniu z kadrą wykwalifikowanych spawaczy, którzy posiadają odpowiednie predyspozycje i doświadczenie pozwala na uzyskanie wspaniałych rezultatów. W razie zainteresowania cennikiem spawania aluminium – prosimy o kontakt z naszymi doradcami.

Spawanie aluminium Będzin FAQ

 1. Jaką metodę spawania wykorzystujemy podczas procesu spawania aluminium?

  W zależności od założeń projektu do jego realizacji stosujemy przede wszystkim metodę spawania łukowego MIG oraz TIG w osłonach gazów szlachetnych (argon – Ar i hel – He).

 2. Czy oferujemy nasze usługi dla Klientów z Będzina?

  Z racji, iż nasza siedziba znajduje się w Dąbrowie Górniczej, obsługujemy Klientów z miast całego województwa śląskiego.

 3. Czy spawanie aluminium jest trwałym sposobem łączenia elementów?

  Oczywiście, że tak. Spawanie to bezpieczny sposób na trwałe połączenie małych i dużych elementów o różnej grubości. Połączenia przez nas wykonywane są szczelne i bezpieczne.

 4. Jakie usługi świadczymy?

  Naszą specjalnością jest: spawanie metali, cięcie laserem blachy, gięcie rur oraz ukosowanie. Oprócz tego wykonujemy profesjonalne cięcie blach i rur laserem.