obróbka skrawaniem oraz gięcie rur - baner

Spawanie aluminium Gliwice

Spawanie aluminium Gliwice

Spawanie aluminium to proces, który wymaga dużej dozy cierpliwości oraz skupienia. Osoba, która zajmuje się spawaniem aluminium, musi być przede wszystkim odpowiedzialna, a także posiadać specjalistyczną wiedzę. Powinna znać wszystkie właściwości materiałów, z którymi pracuje, a także jest zobowiązana posiadać umiejętność rozpoznawania reakcji, które zachodzą pod wpływem ciepła emitowanego przez dany materiał. Poza doświadczeniem i wiedzą merytoryczną podczas pracy niezwykle ważne jest zachowanie najwyższych środków bezpieczeństwa. Ogromną rolę odgrywa również odpowiednio dobrany sprzęt.

Dzięki usłudze spawania aluminium w Gliwicach realizujemy każdy projekt w sposób kompleksowy i finalny. Dostarczamy produkt, który jest od razu gotowy do montażu. Poza tym wykonany jest on zgodnie z dokumentacją techniczną inwestora.

Spawanie aluminium z wykorzystaniem metody TIG

Pomimo tego, iż aluminium to materiał, który jest niezwykle wdzięczny w procesie spawania i doskonale radzi sobie ze spoiwem prawie każdy sposób, to jednak najchętniej wykorzystywaną metodą jest technika TIG, czyli Tungsten Metal Gas. Metoda TIG jest najlepszym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na wykorzystaniu potencjału aluminium oraz jego stopów. Spawanie TIG polega na spawaniu elektrodą wolframową w osłonie gazów obojętnych. Najczęściej wykorzystuje się ją do łączenia małej grubości materiału, który często sięga poniżej 1 milimetra.

Na czym polega metoda MIG?

Metoda spawania MIG – Metal Inert Gas to nic innego jak scalanie dwóch elementów za pomocą łuku elektrycznego, który tworzy się pomiędzy elektrodą topliwą a spawanym materiałem. Elektrodę topliwą stanowi drut podawany w sposób ciągły. Oba elementy chronione są strumieniem gazu osłonowego. Z uchwytu emitowany jest płynnie drut spawalniczy, który z czasem ulega procesowi stałego stapiania się w łuku elektrycznym. Następnie dochodzi do łączenia się materiału stapianego drutu z topionym materiałem. Właśnie w taki sposób tworzy się płynne jeziorko spawalnicze, które po skrzepnięciu zmienia się w trwałe złącze.

Spawanie aluminium Gliwice – ale nie tylko!

Firma ASAP S.A. posiada siedzibę w Dąbrowie Górniczej, jednak obsługujemy gości również z Gliwic, Katowic, Sosnowca, Chorzowa oraz wielu innych miast. Spawanie aluminium w Gliwicach jest idealnym rozwiązaniem dla każdej osoby, która oczekuje perfekcji. Gwarantujemy realizację projektu, uwzględniając wszystkie potrzeby Klienta i oczekiwania inwestorów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą spawania aluminium w Gliwicach.

Spawanie aluminium Gliwice FAQ

 1. Jaką metodę spawania wykorzystujemy podczas procesu spawania aluminium?

  W zależności od założeń projektu do jego realizacji stosujemy przede wszystkim metodę spawania łukowego MIG oraz TIG w osłonach gazów szlachetnych (argon – Ar i hel – He).

 2. Czy oferujemy nasze usługi dla Klientów z Gliwic?

  Z racji, iż nasza siedziba znajduje się w Dąbrowie Górniczej, obsługujemy Klientów z miast całego województwa śląskiego.

 3. Czy spawanie aluminium jest trwałym sposobem łączenia elementów?

  Oczywiście, że tak. Spawanie to bezpieczny sposób na trwałe połączenie małych i dużych elementów o różnej grubości. Połączenia przez nas wykonywane są szczelne i bezpieczne.

 4. Jakie usługi świadczymy?

  Naszą specjalnością jest: spawanie metali, cięcie laserem blachy, gięcie rur oraz ukosowanie. Oprócz tego wykonujemy profesjonalne cięcie blach i rur laserem.