obróbka skrawaniem oraz gięcie rur - baner

Obróbka rur stalowych

Szeroki zakres zastosowań rur okrągłych i kwadratowych w wielu działach gospodarki oraz potrzeby indywidualnych odbiorców wymagają najczęściej odpowiedniego ich dostosowania pod kątem określonych założeń inwestycyjnych. Wynikające z tego tytułu uwarunkowania decydują o nadaniu materiałom odpowiednich odkształceń, które nie tylko wpiszą się w charakter przedsięwzięcia, ale również spełnią oczekiwania w zakresie funkcjonalności, wytrzymałości, trwałości i estetyki wykonania.

Realizowana w naszej firmie obróbka plastyczna rur stalowych, nierdzewnych i aluminiowych z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń jest procesem nadającym obrabianym materiałom właściwej do potrzeb geometrii kształtowej poprzez wymuszenie mechaniczne z zachowaniem ich spójności. Profesjonalne wykonanie obróbki umożliwia uzyskanie zadanych odkształceń oraz, co jest bardzo istotne, korzystnych zmian właściwości mechanicznych. To oznacza, że w materiale rur następuje pożądane rozłożenie wzmocnień konstrukcyjnych, naprężeń własnych, a także właściwy przebieg tzw. zanieczyszczeń włóknistych.

W ramach obróbki plastycznej rur stalowych i nie tylko funkcjonują w naszej firmie specjalistyczne i kompleksowe usługi gięcia w celu nadania im pożądanego kształtu. Właściwość danego materiału ukierunkowuje decyzję o wyborze adekwatnej metody gięcia tj. dla obróbki rur wyprodukowanych z łatwo odkształcalnego materiału, stosujemy kształtowanie na zimno, natomiast w odwrotnym przypadku na ciepło i w określonej temperaturze. Dysponując specjalistycznym zapleczem, wysoko wykwalifikowaną kadrą i innowacyjnymi technologiami jesteśmy w stanie realizować różnorodne projekty, od najprostszych po zaawansowane wraz z komplementarnymi usługami np. cięcia laserem, cięcia wodą, szkiełkowania, śrutowania, spawania, malowania ochronnego lub kompleksowego wykańczania powierzchni (tradycyjny natrysk specjalistycznymi farbami lub lakierowanie proszkowe).

Realizując zamówienia na obróbkę rur stalowych, nierdzewnych i aluminiowych zapewniamy przede wszystkim:

  • doskonałą jakość wykonania zleconych projektów niezależnie czy dotyczy to jednostkowych zdarzeń, czy też wieloseryjnych produkcji,
  • krótkie terminy realizacji projektów,
  • wsparcie specjalistów,
  • komplementarne usługi,
  • atrakcyjne ceny.

Wsparcie specjalistów rozpoczyna się już w fazie zapytań, dlatego zachęcamy do kontaktu z nimi w celu uzyskania potrzebnych informacji i w dalszym etapie bezpłatnej wyceny.