obróbka skrawaniem oraz gięcie rur - baner

Laserowe wypalanie blach

Na potrzeby podmiotów z różnych gałęzi gospodarki, a także klientów indywidualnych ze Śląska i innych regionów Polski dotyczących precyzyjnie wykonanych detali i elementów funkcjonuje w naszej firmie usługa wypalania blach, również grubych. Specjalistyczny proces zarówno wycinania, jak i na przykład grawerowania, dziurkowania i okrawania laserem gwarantuje najwyższą jakość wykonania oraz krótki czas realizacji danego projektu. Innowacyjna technologia, jaką jest wypalanie laserowe blach, wykorzystująca do tego celu nowoczesne urządzenie TruLaser 3030 firmy TRUMPF umożliwia wyjątkową powtarzalność dowolnych kształtów bez względu na wielkość zlecenia, a więc niezależnie, czy jest to produkcja małoseryjna, czy też wieloseryjna. Każde potencjalne zapotrzebowanie jest przez nas traktowane w sposób indywidualny i podlega profesjonalnemu wsparciu specjalistów firmy. Koszt usługi jest zależny od kilku czynników, w tym między innymi od wielkości zlecenia oraz poziomu jego skomplikowania.

Usługa wypalania laserem jest jednym z najbardziej precyzyjnych sposobów obróbki blach konstrukcyjnych, nierdzewnych oraz aluminiowych i pozwala na wycinanie nawet bardzo niewielkich detali, a także skomplikowanych elementów. Ponadto zapewnia niezwykle gładką powierzchnię cięcia, co oznacza, że obróbka wykończeniowa nie jest konieczna. Laserowe wypalanie blach w sposób naturalny umożliwia wykonanie optymalizacji kosztowej poprzez np. właściwe zaprojektowanie wycinanych elementów na arkuszu blachy. Nie bez znaczenia jest również osiągnięcie krótszej realizacji danego projektu, również wieloseryjnego. Wspomniana niezwykła precyzja i wyjątkowa powtarzalność to atuty, które bezsprzecznie stawiają wypalanie laserowe blach w gronie najlepszych rozwiązań ukierunkowanych na wycinanie detali i mniejszych elementów.

W pełni sterowany proces realizowany w formie bezstykowej dedykowany jest dla blach o wymiarach do 3000 x 1500 mm i grubościach:

  • stal konstrukcyjna – do 20 mm,
  • stal nierdzewna – do 10 mm,
  • aluminium – do 8 mm.

W przypadku zapotrzebowania na wykonanie kompletnych elementów proponujemy dodatkowe usługi w postaci specjalistycznego spawania MIG lub TIG zarówno stali konstrukcyjnej, jak i stali nierdzewnej oraz aluminium. Ponadto w naszej firmie funkcjonuje profesjonalne malowanie ochronne lub, jeśli jest taka potrzeba, kompleksowe wykańczanie powierzchni (tradycyjny natrysk lub lakierowanie proszkowe przemysłowe). Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami w celu ustalenia szczegółów ewentualnej współpracy, również w zakresie bezpłatnej wyceny projektu laserowego wypalania blach.