obróbka skrawaniem oraz gięcie rur - baner

Laserowe cięcie metalu

Laserowe cięcie metalu

Jedną z nowocześniejszych i zarazem wygodniejszych form obróbki różnego rodzaju metali jest wycinanie laserowe. Technologia ta umożliwia obróbkę blach polerowanych czy szlifowanych, bez naruszania ich powierzchni. Co więcej, laserowe cięcie metalu według ustalonego projektu odbywa się w bardzo krótkim czasie, co przekłada się na optymalizację procesu produkcji. Zaletą tej metody jest także mała strefa wpływu energii cieplnej, minimalna deformacja, wąska szczelina cięcia oraz elastyczność, dzięki której usługi cięcia laserem mogą być w pełni dostosowywane do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów.

Stosowana przez nas metoda umożliwia wycinanie w metalu nawet niewielkich i skomplikowanych kształtów, z dbałością o najmniejsze detale. Przy pomocy wiązki światła laserowego wykrawane elementy mają nie tylko nienaruszoną powierzchnię, ale i starannie wykończone krawędzie, a wszelkie wzory są odwzorowane niezwykle dokładnie. Wszystko to między innymi za sprawą dużej prędkości cięcia, jaką zapewnia laser.

Wycinanie laserowe w metalu

Proces wycinania laserem w metalu to nic innego jak punktowe wprowadzanie energii w formie wysokoenergetycznego strumienia tnącego, czyli gorącego promienia otoczonego gazem technicznym o dużej czystości. W ASAP S.A. obróbka laserowa metali odbywa się przy wykorzystaniu zaawansowanego technologicznie, wysokowydajnego urządzenia TruLaser 3030 TRUMPF z oryginalnym oprogramowaniem TruTops. Do jego zalet zalicza się przede wszystkim doskonałą jakość pracy, bez względu na prędkość wykrawania, wysoką stabilność oraz wydajną konwersję fotoelektryczną. Specjalistyczne oprogramowanie pozwala na pełną optymalizację laserowego wycinania metali oraz efektywne wykorzystanie materiału, przy minimalnej ilości odpadów.

Laserowe cięcie metalu przebiega w trzech etapach, na które składają się: początek cięcia, cięcie właściwe oraz zakończenie procesu wykrawania. Wszystkie dokonywane czynności podczas obróbki są każdorazowo ukierunkowane na jak najlepsze wykonanie powierzonego nam zadania. Wysoce wykwalifikowani specjaliści dbają o precyzyjne prowadzenie strumienia tnącego, co w połączeniu z najwyższej klasy sprzętem marki TRUMPF gwarantuje utrzymanie odpowiednich wymiarów wykrawanych elementów.

Cięcie metalu laserem znakomicie nadaje się do realizacji zleceń z dużą ilością powtórzeń. Niezależnie od tego, jak duża jest wykonywana partia, każdy, nawet najmniejszy element ma idealny kształt. Otrzymane w ten sposób produkty nie wymagają dalszej obróbki.