obróbka skrawaniem oraz gięcie rur - baner

Gięcie blachy sprzętem wysokiej jakości

Funkcjonowanie szeroko pojętego budownictwa, przemysłu motoryzacyjnego, maszynowego i wielu innych działów gospodarki bez odpowiednio profilowanych różnego rodzaju blach i metali trudno byłoby sobie wyobrazić. Ogromne potrzeby w tym zakresie wymagają zapewnienia nie tylko szybkich dostaw, ale także najwyższej jakości wykonania.

Do spełnienia oczekiwań rynku wykorzystuje się innowacyjne technologie oraz przypisane im urządzenia. Do gięcia metali oraz blach stosuje się zazwyczaj nowoczesne, wielofunkcyjne prasy krawędziowe, których zadaniem jest wyginanie, zaginanie, prostowanie, skręcanie, profilowanie i zawijanie. Wszechstronność zadaniowa w jednym urządzeniu, ogromna precyzja wykonania, doskonała powtarzalność seryjnych produkcji oraz szybka realizacja każdego procesu to niewątpliwe atuty prasy krawędziowej.

Oferowane usługi gięcia blach dla klientów z Katowic, Gliwic, krótko mówiąc z całego Śląska i nie tylko realizujemy z wykorzystaniem specjalistycznej prasy krawędziowej AMADA HFBO 220 30. Wyjątkowo niezawodne urządzenie pozwala na nacisk rzędu 2200 KN. Osiem osi sterowania przy maksymalnej długości nachylania 3250 mm umożliwia gięcie blachy nawet w przypadku skomplikowanych kształtów i, co ważne, bez odkształceń materiałów, co oznacza, że obróbka odbywa się zawsze w odpowiednich warunkach tj. zgodnie z technologicznymi wymogami.

Na cały proces z udziałem prasy krawędziowej AMADA HFBO 220 30 składają się trzy etapy: gięcie sprężyste, plastyczne i dotłaczanie. Czynności mogą być, w zależności od uwarunkowań materiałowych i określonych potrzeb, przeprowadzane na zimno lub, gdy dany element jest podgrzany do właściwej temperatury. Niewątpliwymi zaletami urządzenia to między innymi:

  • wyjątkowa precyzja wykonania procesu (brak niedokładności nawet przy obróbce skomplikowanych elementów),
  • optymalizacja procesu technologicznego (eliminacja strat materiałowych),
  • znakomita powtarzalność seryjnych produkcji (pewność zachowania ciągłości procesów produkcyjnych realizowanych przez klienta),
  • duża prędkość obróbki (bezproblemowe zachowanie terminu realizacji projektu),
  • wygoda użytkowania (utrzymanie pełnej koncentracji operatorów prasy krawędziowej nad cyklem produkcyjnym).

Każda dokonywana przez nas realizacja zlecenia, zwłaszcza dotyczącego wieloseryjnego projektu charakteryzuje się niskim kosztem jednostkowym, co oznacza, że klient uzyskuje nie tylko najwyższą jakość i terminowość wykonania, ale również atrakcyjną cenę gięcia blachy. Równie ważne jest kompleksowe wsparcie, jakiego udzielamy poprzez zindywidualizowany charakter podejścia do projektu, w tym wykonanie bezpłatnej wyceny na podstawie dostarczonej dokumentacji oraz profesjonalne doradztwo techniczne, również obejmujące wykonanie dokumentacji przez naszych specjalistów. Oprócz gięcia blachy, czy też metali w zakresie naszych usług funkcjonuje między innymi specjalistyczne cięcie wodą lub laserem, spawanie, ukosowanie, a także zakrzywianie rur oraz malowanie zabezpieczające lub całościowe, co sprawia, że nasza oferta jest wszechstronna i może wspomóc różnorodne projekty.