obróbka skrawaniem oraz gięcie rur - baner

Spawanie aluminium Katowice

Spawanie aluminium Katowice

Spawanie aluminium to proces, który wymaga zarówno wysokich umiejętności, jak i odpowiedniego sprzętu. Działalność ta wymaga odpowiedzialności oraz precyzji. Pracownicy w firmie ASAP S.A. to tylko i wyłącznie profesjonaliści, którzy do każdego produktu podchodzą z dużą dozą cierpliwości. Skupienie i wysoki kunszt wykonania to dwa niezwykle ważne aspekty, dzięki którym możliwe jest spawanie aluminium na najwyższym poziomie. Nasze usługi świadczymy na terenie miasta Katowice, jak i na całym obszarze województwa śląskiego.

Wykorzystujemy Innowacyjne technologie w spawaniu aluminium

Podczas zabiegu spawania aluminium poza odpowiednią metodą i materiałami niezwykle istotną rolę odgrywa technika spawania. Spawanie aluminium metodą TIG pozwala na maksymalne wykorzystanie potencjału aluminium oraz jego stopów. Najefektywniejsze spawanie możemy uzyskać wtedy, gdy będą spełnione dwa warunki. Pierwszym z nich jest odpowiednio wykwalifikowana do wykonywania tej pracy osoba, natomiast drugi stanowi odpowiednio dobrany, specjalistyczny sprzęt. Takie rozwiązanie pozwala na zrealizowanie nawet najmniejszych szczegółów i detali. Spawanie aluminium wykonujemy przede wszystkim metodą spawania łukowego MIG oraz TIG w osłonach gazów szlachetnych, oczywiście w zależności od tego, jakie uwarunkowania posiada dany projekt. Spawanie aluminium metodą MIG to nic innego jak spawanie elektrodą topliwą w osłonie argonu lub helu. Z kolei spawanie metodą TIG polega na wytworzeniu elektrycznego łuku za pomocą nietopliwej wolframowej elektrody w osłonie gazu obojętnego.

Cennik spawania aluminium w Katowicach

Naszą ofertę kierujemy przede wszystkim do Klientów z Katowic, jednak obsługujemy również gości z miast takich jak: Będzin, Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Gliwice, Chorzów, czy innych miejscowości, które wchodzą w skład województwa śląskiego. Aluminium zalicza się do materiałów, który w trakcie procesu obróbki jest wyjątkowo wdzięczny, z tego powodu najpopularniejszą metodą spawania jest metoda TIG. Osoba, zajmująca się spawaniem aluminium musi znać właściwości praktycznie wszystkich materiałów. Ponadto powinna rozpoznawać reakcje, które zachodzą pod wpływem emitowanego ciepła. W celu uzyskania spoin pozbawionych wad niezwykle ważne jest usunięcie tlenku z powierzchni, które są spawane. Spawanie aluminium Katowice to gwarancja wysokiej jakości produktów przy równoczesnym zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. W przypadku, w którym są Państwo zainteresowani naszymi usługami, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub wysłania zapytania mailowego o cennik spawania aluminium w Katowicach.

Spawanie aluminium Katowice FAQ

 1. Jaką metodę spawania wykorzystujemy podczas procesu spawania aluminium?

  W zależności od założeń projektu do jego realizacji stosujemy przede wszystkim metodę spawania łukowego MIG oraz TIG w osłonach gazów szlachetnych (argon – Ar i hel – He).

 2. Czy oferujemy nasze usługi dla Klientów z Katowic?

  Z racji, iż nasza siedziba znajduje się w Dąbrowie Górniczej, obsługujemy Klientów z miast całego województwa śląskiego.

 3. Czy spawanie aluminium jest trwałym sposobem łączenia elementów?

  Oczywiście, że tak. Spawanie to bezpieczny sposób na trwałe połączenie małych i dużych elementów o różnej grubości. Połączenia przez nas wykonywane są szczelne i bezpieczne.

 4. Jakie usługi świadczymy?

  Naszą specjalnością jest: spawanie metali, cięcie laserem blachy, gięcie rur oraz ukosowanie. Oprócz tego wykonujemy profesjonalne cięcie blach i rur laserem.